Depilacja metodą IPL – depilator SkinLovers Beam – moja opinia

Depilacja laserowa. Jak najbardziej skuteczna, jednak zwykle odbierana jako koszmarnie droga i niedostępna. Czy nie ma dla niej jednak bardziej przystępnego odpowiednika? Sprawdźmy!

Jak dobrze wiecie, jakiś czas temu odbyłam serię zabiegów depilacji laserowej, którą też opisałam na blogu. Stawiając wówczas na wybór nóg, doskonale wiedziałam jaki efekt chciałabym uzyskać, oraz byłam świadoma, na jaki komfort mogę się nastawić. Jest to rozwiązanie, którego nawet z perspektywy czasu nie sposób przecenić. Brak konieczności depilacji tak dużej części ciała jak nogi średnio co 2-3 dni jest doprawdy zbawienny! Szczególnie daje się to odczuć w sezonie letnim, kiedy to zwykle zdarza nam się mocniej dbać o tę część ciała.

Depilacja laserowa w formie zabiegów na pewno jest godna polecenia z uwagi na skuteczność. Szczególnie w momencie, kiedy nastawiamy się na pozbycie się niepożądanego owłosienia na jednej, wybranej części ciała. Tak było w moim przypadku właśnie z nogami. I tutaj zastosowana seria 9 zabiegów w około miesięcznych odstępach czasowych sprawdziła się bardzo dobrze. Wiedziałam jednak, że za jakiś czas będę chciała nie tylko wrócić do tych zabiegów, aby utrzymać pożądany efekt, ale także zapewnić sobie wyjątkowy komfort także w nawiązaniu do innych części ciała.

Jeśli jednak zamierzamy regularnie dbać o utrzymanie się efektu, nawet po zastosowaniu serii zabiegów w salonie, to w mojej opinii bardzo fajnie zaopatrzyć się w urządzenie umożliwiające wykonanie zabiegów depilacji w domowym zaciszu. Postanowiłam zatem przetestować, czy depilacja w domu będzie tak samo skuteczna, oraz czy może być nawet bardziej komfortowa względem tej oferowanej przez salony. A zatem, przejdźmy do konkretów.

Depilator IPL: SkinLovers Beam

Jeśli chodzi o sprzęt, to osobiście zawsze wolę stawiać na sprawdzone, zaufane produkty. Tak tez w tym wypadku, postanowiłam sprawdzić depilator marki SkinLovers, który działa z wykorzystaniem metody depilacji IPL.

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jest to metoda nieco inna, niż klasyczna depilacja laserowa. W przypadku depilatorów do użytku domowego, zwykle nie mamy do czynienia z metodą laserową, a właśnie depilacją IPL.

Zasada działania w przypadku IPL jak i depilacji laserowej jest analogiczna, chodzi bowiem o naświetlanie pożądanego miejsca, aby osłabić cebulki włosów na tyle, by te nie chciały odrastać ponownie. Metody te różnią się od siebie – podczas gdy w depilacji laserowej mamy do czynienia z emisja wiązki lasera, o tyle w przypadku metody IPL jest to lampa symulująca światło takiej wiązki w formie błysku.

Zastosowanie takiej technologii umożliwia przede wszystkim wykonanie zabiegu w domowych warunkach – urządzenie samo z siebie jest znacznie mniejsze, bardziej przystępne i dostępne dla osób prywatnych. Dzięki IPL nie potrzebujemy korzystać z drogich, gigantycznych i trudno dostępnych urządzeń, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt w domowym zaciszu.

Wykonanie urządzenia

Przechodząc już do kwestii samego sprzętu. Sam depilator wykonany jest bardzo dobrze. Obudowa jest ze lśniącego tworzywa sztucznego i przyjemnie leży w dłoni. Samo urządzenie jest zaś bardzo dobrze wyważone, przez co operuje się nim bardzo komfortowo. O obecnym trybie pracy urządzenia informują nas odpowiednie diody wbudowane w obudowę.

Depilator IPL SkinLovers wymaga zasilania z gniazdka, dlatego też do kompletu mamy dołączony kompaktowy zasilacz z długim przewodem, dzięki czemu z urządzenia korzysta się bardzo komfortowo.

W zestawie fabrycznym, poza samym depilatorem, przychodzą do nas następujące akcesoria:

• okulary ochronne, chroniące nas przed błyskowym światłem z lampy IPL

• maszynka do golenia

• zasilacz sieciowy

• instrukcje obsługi oraz kartę gwarancyjną do urządzenia

• kompletny poradnik użytkowania w zestawie.

Wrażenia z korzystania z depilatora IPL SkinLovers

To, co możemy zauważyć od razu po wzięciu urządzenia do rąk, to jego solidne wykonanie. Zastosowane tworzywo sztuczne jest wysokiej jakości, a samo spasowanie elementów depilatora jest bardzo dobre.

Depilator nie jest ciężki, ale sprawia wrażenie solidnego produktu, przez co korzysta się z niego bardzo przyjemnie. W połączeniu z optymalną długością przewodu zasilacza mamy duże możliwości manewrowania samym urządzeniem.

Urządzenie trzyma się bardzo wygodnie, z uwagi na kształt chwyt jest bardzo pewny i precyzyjny. Dzięki wyraźnemu zaznaczeniu końca urządzenia, jesteśmy w stanie precyzyjnie wyznaczyć miejsce, które chcemy naświetlać.

Warto wspomnieć, ze depilator posiada regulację mocy błysku, dlatego też możemy dostosować intensywność zabiegu w 5-stopniowej skali. O obecnie ustawionej intensywności informuje nas zestaw diod na urządzeniu.

Dodam także, że metoda IPL jest w pełni bezpieczna dla naszej skóry, przy trzymaniu się instrukcji dołączonej do urządzenia. Jest to także zabieg całkowicie bezbolesny, dlatego też nie należy obawiać się nieprzyjemnych odczuć płynących ze stosowania urządzeń tego typu.

Skuteczność depilacji metodą IPL

W moim przypadku sprawdzałam depilator na nogach, czyli na części ciała, która przeszła już szereg zabiegów laserem w salonie. Na tej podstawie mogę stwierdzić, że założony przeze mnie cel jest osiągnięty – ciągle jestem w stanie utrzymać bardzo komfortowy stan, w którym nie jest potrzebna żadna dodatkowa ingerencja depilacją mechaniczną, z czego jestem bardzo zadowolona. A piszę to z perspektywy osoby, która ostatni zabieg depilacji laserowej odbyła parę lat temu i dotychczasowo potrzebowała lekkiej ingerencji maszynki do golenia, by utrzymać zamierzony efekt.

Należy pamiętać, że w przypadku, kiedy stosujemy depilator po raz pierwszy na cześć ciała, która nie miała przeprowadzanych zabiegów laserowych, efekty mogą być widoczne już po kilku użyciach. W moim przypadku zaś, efekt był widoczny praktycznie od razu po zastosowaniu depilatora, co zapewne ma też związek ze znaczącym osłabieniem cebulek włosów w miejscach poddanych zabiegiem depilacji laserowej. Zastosowanie jednak depilatora działającego w oparciu o IPL umożliwia odkrycie na nowo komfortu znanego z czasów zaraz po wykonaniu serii zabiegów, co jest dla mnie nie do przecenienia.

Słowem podsumowania

Podsumowując, depilacja metodą IPL z wykorzystaniem depilatora SkinLovers w mojej opinii jest skuteczna i według zapewnień producenta może być stosowana dla dowolnych części ciała oraz twarzy. Należy jednak przed zastosowaniem depilatora zapoznać się z dołączoną instrukcją obsługi, poradnikiem użytkowania depilatora oraz zweryfikować możliwe przeciwwskazania do stosowania tego typu zabiegów.

Pamiętajmy także o tym, jak należy postępować przed oraz po zakończeniu zabiegów depilacji IPL, oraz jak prawidłowo dbać o skórę w miejscach, na których stosowane były naświetlenia depilatorem. Są to fragmenty skory szczególnie wrażliwe na światło oraz promieniowanie UV, dlatego też w przypadku choćby takich części ciała jak twarz warto zachować szczególną ostrożność, a także przed wykonaniem naświetlania należy zapoznać się z dostępnymi poradnikami postępowania po przeprowadzeniu zabiegów depilacji IPL. Warto także skonsultować się z kwalifikowanym kosmetologiem.

Czytelnicy mojego bloga mogą powołać się
na kod rabatowy „STYLEVIBES” przy zakupie depilatora :)

A czy Wy korzystałyście kiedykolwiek z depilacji metodą IPL? Dajcie mi koniecznie znać w komentarzach!

1 Komentarz
  1. Nigdy nie używałam takiego urządzenia w domowym zaciszu, ale miałam robione profesjonalne zabiegi na łydki. Jakieś 4 lata temu i od 4 lat nie golę łydek. Genialna sprawa! :D

Zostaw komentarz

Twój mail nie zostanie nigdzie opublikowany.