Makijaż do sesji zdjęciowej. Jak uzyskać wyjątkowe ujęcia?

Profesjonalna sesja fotograficzna? Dziś wiele z nas ma ochotę na tak elegancką pamiątkę na lata. Jak się przygotować? Oprócz wyjątkowej scenerii i ciekawego outfitu ogromne znaczenie ma też makijaż. Czym różni się makeup na sesję zdjęciową od tego, który wykonujemy na co dzień? Sprawdzamy!

 

Makijaż do sesji zdjęciowej – dlaczego jest tak ważny? 

Mówi się, że dobrze wykonany makeup to połowa sukcesu zdjęć. To prawda! Umiejętnie wykonany makijaż oszczędza fotografowi mnóstwo pracy – ukrywa niedoskonałości urody, tuszuje wszelkie przebarwienia, plamki, a do tego wydobywa kontury i rozjaśnia cerę. Makijażystka może wykorzystać różne tricki, żeby np. powiększyć oczy czy uwydatnić usta – dzięki nim na zdjęciach będziemy wyglądały przepięknie i to bez Photoshopa! Wykonując taki makeup, należy pamiętać o kilku kwestiach:

  1. Podkład: musi być dobrze dobrany do odcienia skóry. Na co dzień wiele z nas nieświadomie używa źle dobranych podkładów. O ile w świetle dziennym trudno to zauważyć, o tyle obiektyw aparatu szybko zdemaskuje taki błąd. Podkład aplikujemy nie tylko na twarz, ale też na szyję, dekolt, uszy – wszystko po to, by uzyskać maksymalnie naturalny efekt.
  2. Korektor: zadaniem makijażu sesyjnego jest ukrycie wszelkich niedoskonałości, dlatego warto zastosować również korektor – pod oczy i we wszystkich problematycznych miejscach. Wszystko to, czego nie uda nam się ukryć makijażem, fotograf będzie musiał poprawiać w programie – i to na każdym zdjęciu!
  3. Bronzer i rozświetlacz: nawet jeśli na co dzień nie konturujemy twarzy, to w przypadku makijażu do zdjęć powinnyśmy zdecydować się właśnie na ten krok. Dzięki konturowaniu nasza twarz zyska zupełnie nowy wyraz. To tu zaczyna się efekt rodem z Hollywood.
  4. Balsam: jeśli na zdjęciu będą widoczne inne części ciała – dekolt, dłonie, ręce, nogi – to koniecznie posmarujmy je balsamem nawilżającym lub z rozświetlającymi drobinkami. Dzięki temu trickowi skóra wyda się promienista, świeża i pełna energii.

Czym się różni makijaż codzienny od makijażu do sesji zdjęciowej? 

Na co dzień większość z nas decyduje się na lekki, delikatny makijaż do biura. W przypadku sesji zdjęciowej może to być niewystarczające. Zbyt delikatny makeup zginie w obiektywie i sprawi, że twarz wyda się smutna i pozbawiona wyrazu. Wykonując makijaż do zdjęć, nie trzeba myśleć o jego trwałości – tu ważniejszą kwestią będzie wyrazistość.

Pod uwagę należy brać szereg czynników – np. klimat sesji – te stylizowane rządzą się zupełnie innymi prawami od sesji biznesowych i w ich przypadku możemy naprawdę zaszaleć: brokat, kolorowe cienie, a nawet body painting. Tutaj wszystkie chwyty są dozwolone! Nie bez znaczenia jest też pora dnia i światło – do nich będziemy dopasowywać rodzaj makijażu i kolorystykę używanych produktów.

Sesja zdjęciowa w plenerze, a makijaż

Sesje plenerowe cieszą się ogromnym powodzeniem. Wiosną, latem, czy magiczną jesienią od studia chętniej wybieramy właśnie spacer z aparatem na świeżym powietrzu. Jak wykonać makijaż, który doda nam szyku? Trzeba pamiętać przede wszystkim o świetle. Zupełnie inny efekt uzyskamy podczas zdjęć wykonywanych o wschodzie, a inny o zachodzie słońca. Inne światło będzie towarzyszyło nam wczesną wiosną, a zupełnie inne jesienią. Profesjonalna makijażystka doskonale wie, jakich produktów użyć w jakich okolicznościach.

 

Nie bez znaczenia jest też sama aura. Sesja w środku lata? Doskonale, pod warunkiem, że makeup nie będzie spływał nam po twarzy. Warto pamiętać o temperaturze, która może rozpuszczać kosmetyki. Dobry utrwalacz jednak i z tym sobie poradzi. Niektórzy decydują się na sesje w deszczu – to naprawdę romantyczna sceneria, jednak trzeba się do niej odpowiednio przygotować. By zapobiec urodowej wpadce do takiego makijażu trzeba użyć kosmetyków wodoodpornych!

 

Sesja zdjęciowa w studio, a make-up

Makijaż do sesji w studiu to odrobinę inny makeup niż ten, który wykonujemy do zdjęć w plenerze. Z reguły jest mocniejszy i bardziej rzuca się w oczy. Niektóre makijażystki używają w tym przypadku ciemniejszego od skóry podkładu, by zdjęcia wyszły wyraziste i nasycone. Wszystko ze względu na światło – w studiu stosowane jest wyjątkowo jasne białe lub żółte oświetlenie, które często przekłamuje kolory i sprawia, że zwykły podkład nie jest już tak zauważalny

Dużą uwagę w przypadku takiego makijażu przykłada się do konturowania twarzy, jak również do samego makijażu oczu. Wyrazista kreska, doskonałe smokey eye (ten efekt sprawdzi się idealnie nawet w makijażu biznesowym!), mocno podkreślone rzęsy – dzięki temu nasza twarz nabierze charakteru!

Makijaż do sesji zdjęciowej to prawdziwe wyzwanie. Nawet jeśli na co dzień dobrze czujemy się ze swoim makeupem, to w przypadku sesji zdjęciowej zdecydowanie warto oddać się w ręce profesjonalistki. Makeup do zdjęć rządzi się zdecydowanie innymi prawami od tego, który wykonujemy do pracy czy na wieczór, a każda z nas chce przecież cieszyć się idealnymi ujęciami, prawda?

 

Autorką wpisu gościnnego jest Marysia – redaktorka magazynu NMAG.

Ojej! Brak komentarzy :(

Zostaw komentarz

Twój mail nie zostanie nigdzie opublikowany.