Sprawdzam serię Clinique Anti-Blemish Solutions

W dzisiejszym wpisie recenzja popularnych i lubianych produktów bardzo znanej serii marki Clinique, czyli Anti-Blemish Solutions. Jak sprawdziły mi się te kosmetyki? Zapraszam do notki!

W tym wpisie biorę na tapetę jedną z bardziej popularnych serii produktów marki Clinique. A chodzi tutaj o znaną chyba wszystkim serię Clinique Anti-Blemish Solutions – serii, która bazuje na wyjątkowo świadomie dobranych składnikach produktów. Kosmetyki z tej serii mają za zadanie wyjątkowo skutecznie oczyścić naszą cerę oraz skutecznie rozprawić się z niedoskonałościami. Ich zadaniem jest także szeroko pojęte dbanie o idealną, nieskazitelną strukturę strony, w tym – kontrolę wydzielania sebum oraz wyjątkowo skuteczne zapobieganie wypryskom i innym niedoskonałościom

Dzisiaj przetestujemy sobie zatem następujące produkty:

• Żel oczyszczający do twarzy Clinique Anti-Blemish Solutions Cleansing Gel

• Płyn złuszczający/tonik do twarzy Clinique Anti-Blemish Solutions Clarifying Lotion

• Żel punktowy na zmiany trądzikowe Clinique Anti-Blemish Solutions Clearing Gel

• Nawilżający krem do twarzy Clinique Anti-Blemish Solutions All-Over Clearing Treatment.

Jak sprawdziła się u mnie seria Clinique Anti-Blemish Solutions? Zobaczmy!

Żel oczyszczający do twarzy Clinique Anti-Blemish Solutions Cleansing Gel

Żel od Clinique jest produktem, który spełnia swoje zadanie na szóstkę. Jest na tyle delikatny, że nie powoduje przesuszeń skóry co, nie ukrywam, rzadko zdarza się żelom oczyszczającym do twarzy. A tym bardziej, przy stosowaniu go dzień w dzień, przez kilka tygodni.

Formuła żelu wspomaga ochronę przeciw niedoskonałościom i doskonale reguluje sebum, przez co nasza twarz przy stosowaniu tego produktu nie jest nadmiernie „zapchana”. Doskonale radzi sobie także z dogłębnym oczyszczaniem porów.

Solidny produkt, który ma bezzapachową formułę i stanowi podstawę oczyszczania w tej serii produktów.

Płyn złuszczający/tonik do twarzy Clinique Anti-Blemish Solutions Clarifying Lotion

O tonikach marki Clinique można by napisać książkę, choć prezentowany produkt nie jest typowym tonikiem. Przede wszystkim produkt jest niebywale skuteczny, a w połączeniu z żelem, doskonale pozwala nie tylko wnikliwie oczyścić twarz, ale także zapobiegać powstawaniu niedoskonałości. Jego użycie czuć na twarzy już po pierwszym nałożeniu – charakteryzuje go bardzo intensywne działanie, ale także alkoholowy zapach, który nie wszystkim może przypaść do gustu. Dla mnie jest on neutralny.

To, na co warto zwrócić uwagę, to to jak produkt radzi sobie z otwartymi porami – genialnie redukuje ich widoczność już po kilku zastosowaniach.


Żel punktowy na zmiany trądzikowe Clinique Anti-Blemish Solutions Clearing Gel

Genialny żel o przeznaczeniu do stosowania punktowego, który perfekcyjnie „zabija” niedoskonałości. Jest mocno skoncentrowany, a jego alkoholowy zapach może być dla części osób ciężko przyswajalny, jednak żel jest niebywale skuteczny. W zasadzie dwukrotnie punktowe nałożenie jego na wypryskową niedoskonałość skórną powoduje jej niemalże całkowitą eliminację.

Jeśli mamy takich niedoskonałości więcej, śmiało możemy żel nałożyć na większą powierzchnię skóry twarzy, jednak tutaj zalecałabym zachować ostrożność, aby uniknąć przesuszeń. Produkt zdecydowanie mogę polecić przy stosowaniu punktowym, w którym sprawdza się naprawdę doskonale!

Nawilżający krem do twarzy Clinique Anti-Blemish Solutions All-Over Clearing Treatment

Krem, który jest kosmetykiem dość specyficznym. Zapewnia przede wszystkim lekki stopień nawilżenia (i to głównie przez ten pryzmat trzeba go oceniać), jednak jego rola leży gdzie indziej. Ma on przede wszystkim uzupełniać kurację o produkt nawilżający, który wspomoże inne kosmetyki z Anti-Blemish Solutions swoimi mocami w walce z niedoskonałościami.

I jako uzupełnienie takiej kuracji, sprawdza się znakomicie.

Podsumowując…

Clinique Anti-Blemish Solutions to lineup solidnych produktów pielęgnacyjnych, które doskonale sprawdzają się w pielęgnacji cery ze skłonnościami do powstawania niedoskonałości. Każdy z produktów przedstawionych przeze mnie we wpisie jest godny polecenia zarówno z osobna, jak i w zestawie z innymi produktami z tej linii.

Żadnemu kosmetykowi Clinique z tej serii nie można odmówić braku skuteczności w działaniu. Co prawda krem nawilżający mógłby spełniać swoją rolę odrobinę lepiej, ale za to doskonale wspiera pozostałe produkty w walce z nadmiernie wydzielającym się sebum oraz niedoskonałościami. Gorąco polecam!

A czy Wy macie jakieś swoje ulubione produkty Clinique? Dajcie mi koniecznie znać w komentarzach! :)

Ojej! Brak komentarzy :(

Zostaw komentarz

Twój mail nie zostanie nigdzie opublikowany.