Wieczorna pielęgnacja z Senelle inspirowana porami roku

Kochani, jak dobrze wiecie, kontynuuję swoją przygodę z kosmetykami możliwie najbardziej naturalnymi. Tym razem testuję produkty Senelle, które część z Was być może dobrze kojarzy. Jesteście ciekawe? Zapraszam do wpisu!

Marka Senelle jest jedną z tą zdecydowanie ciekawszych polskich marek. Wszystkie już chyba przecież doskonale wiemy, jak istotna w życiu kobiety jest pielęgnacja. Niejednokrotnie może okazać się, że często na naszej skórze, testując różne produkty, dochodzimy do wniosku, że najlepiej działa na nas pielęgnacja naturalna. A właśnie takie kosmetyki są domeną marki Senelle.

Jak komunikuje nam producent, powstała przede wszystkim z miłości do natury i do kobiecego piękna, na które składają się witalna energia i zmysłowość. Senelle mocno skupia się na innowacyjnych metodach pozyskiwania naturalnych składników. Dzięki temu, producent ma całkowitą pewność odnośnie pochodzenia składowych swoich kosmetyków. A to, umożliwia skomponowanie unikalnych produktów pielęgnacyjnych dla kobiet w każdym wieku.

Dziś na tapetę postanowiłam wziąć dwa konkretne i polecane produkty:

  • Senelle – Delikatny saponinowy żel do mycia twarzy – linia Inspired by Spring
  • Senelle – Peeling do twarzy odnawiający – linia Inspired by Autumn

 

1. Senelle: Delikatny żel do mycia twarzy Inspired by Spring

Żel przychodzi do nas w bardzo estetycznej, plastikowej butelce z pompką. Już sam wygląd opakowania mówi nam o tym, że mamy do czynienia z produktem naturalnym, który może wspomóc poprawę kondycji naszej cery. Piękne zielone, naturalne akcenty na opakowaniu informują nas o przynależności do jednej z linii produktowych Senelle – Inspired by Spring.

Jeśli chodzi o pierwszą pompkę produktu, to konsystencja żelu jest lekko wodnista, ale na tyle wyważona, by produkt był odpowiednio wydajny i nie zużywał się przedwcześnie :)

Nie sposób odmówić delikatności temu żelowi. To co obiecuje producent, faktycznie zostaje dotrzymane. Jeśli jednym zdaniem miałabym opisać ten produkt, to jest to na pewno jeden z żeli, które na pewno nie przesuszą twarzy!

Zawsze po zastosowaniu miałam wrażenie, że żel potrafi bardzo dobrze utrzymać nawilżenie. W przypadku, kiedy inne żele powodują przesuszenia, propozycja z Senelle wydaje się być ratunkiem, ponieważ sprawdza się naprawdę świetnie!

Link do produktu

2. Senelle: Odnawiający peeling do twarzy Inspired by Autumn

Jeden z tych peelingów, które po prostu się kocha. Świetny, delikatny, łagodny, bez skłonności do podrażniania, a w dodatku – z tak naturalnym składem! Zmielone łupiny migdałów i kokosa odpowiadają za nieinwazyjne, ale dokładne złuszczanie obumarłych komórek naskórka. Dzięki temu, skóra odzyskuje tak pożądany przecież promienny blask. Poza wspomnianymi wcześniej łupinami, w peelingu odnajdziemy także olejki – z pestek malin, z nasion tungowca molukańskiego i także z orzechów włoskich.

Mają one na celu przywrócenie naturalnej równowagi pielęgnacyjnej skóry i przygotowanie jej na zmienne czynniki pogodowe.

Dzięki temu, po kuracji peelingiem, uzyskujemy efekt odżywionej, wygładzonej skóry twarzy, która posiada zachowaną równowagę pielęgnacyjną i jest wówczas gotowa na dalsze etapy naszej pielęgnacji, do której jesteśmy przyzwyczajone.

Link do produktu

Czy polecę kosmetyki Senelle? Moja opinia

Oba produkty na tyle przypadły mi do gustu, że nie będę się z nimi w żaden sposób rozstawać. Wręcz przeciwnie! Na pewno będę bardzo chętnie do nich wracać i jeśli miałabym postawić tutaj werdykt, czy warto, to odpowiedź na pewno byłaby twierdząca.

Kosmetyki Senelle są wycenione po prostu świetnie – w tej cenie otrzymujemy produkty bardzo dobre, sprawdzone, oferujące absolutnie to, co obiecuje producent. Przy tym mamy do czynienia z naturalnymi składami, które na pewno nie zawiodą nawet najbardziej wymagające osoby :)

A jak z dostępnością? Internetowo możecie znaleźć je na przykład w sklepie TopEstetic, stacjonarnie zaś – w wybranych salonach, Czy są godne uwagi? Na pewno zachęcam Was do ich przetestowania!

A czy Wy kojarzycie kosmetyki Senelle? Dajcie mi koniecznie znać w komentarzach! :)

7 komentarzy
  1. Nie słyszałam o tej marce. Kocham pielęgnację inspirowaną naturą, która holistycznie podchodzi do dbania o siebie. Podążanie porami roku bardzo mnie zainspirowało, na pewno sięgnę po tę serię.

Zostaw komentarz

Twój mail nie zostanie nigdzie opublikowany.