Jak skutecznie zapobiegać negatywnemu działaniu wysokich temperatur na nasze włosy?

Hej Kochani!

Wiemy jak istotne jest dbanie o włosy w sezonie letnim, kiedy są one poddane działaniu wysokich temperatur oraz promieni UV. Ale czy na pewno jesteśmy świadome, jak powinnyśmy dbać o włosy podczas ich stylizacji? Sprawdźmy!

Suszarki, lokówki, prostownice… Te wszystkie narzędzia są nam bardzo, bardzo bliskie. A są nam bliskie z tego powodu, że w znaczący sposób upraszczają naszą codzienną, jakże niezbędną stylizację włosów. Każdego dnia, tuż przed codziennym „wielkim wyjściem” staramy się na wszystkie możliwe sposoby nadać naszym włosom pożądanego looku. Czy zastanawiamy się jednak, jak na ich kondycję wpływa działanie temperatury, jakże potrzebnej w procesie układania perfekcyjnej fryzury?

Wysoka temperatura z urządzeń do stylizacji włosów niszczy włosy przesuszając je i naruszając ich naturalną warstwę ochronną.

Negatywny efekt jest bardzo namacalny – włosy stają się matowe, suche, nieprzyjemne w dotyku i drętwe. A stan taki spowodowany jest uszkodzeniem łusek włosa.

Natomiast w głębszych warstwach mają miejsce uszkodzenia termiczne, których negatywną konsekwencją może być między innymi degradacja keratyny, przez co włos ulega osłabieniu i traci nawilżenie – a to implikuje kruchość, łamliwość i kłopot z rozdwojonymi końcówkami.

Jak w praktyce wygląda taka degradacja, żadnej z nas chyba nie muszę wspominać. Wszystkie doskonale znamy to uczucie na włosach, podczas gdy zdarzy się nam „przesadzić” z suszarką czy prostownicą. I to właśnie ten efekt jest efektem niepożądanym. Włosy faktycznie na koniec zabiegu są ułożone, ale ich odżywienie pozostawia wiele do życzenia.

 

Nauka przychodzi nam z pomocą, następuje przełom w zapobieganiu negatywnym skutkom termicznej stylizacji włosów

Marka Hair rituel by Sisley wykorzystując pełnię potencjału naukowych odkryć rozwinęła technologię „230 Complex”, która bazuje na dwóch polimerach jonowych zapewniających kompleksową, aktywną odbudowę struktury włosa pod wpływem ciepła.

Ma ona na celu wypełnienie najgłębszych warstw włókna włosa aktywnymi składnikami regenerującymi, by zapewnić pożądaną ochronę, a zatem także uwydatnić ich piękno.

Co ciekawe, technologia wykorzystuje efekt termoaktywności, przez co wysoka temperatura kompletnie nie niszczy włosów nasączonych produktem Hair rituel by Sisley, ani też nie dewaluuje jego właściwości odżywczych. Wręcz przeciwnie! To moc dwóch jonowych polimerów jest aktywowana właśnie za pomocą wysokiej temperatury, przez co aktywna odbudowa włosów jest w pełni zapewniona, i wpływa na stan nawilżenia naszych włosów.

Czym jest i jak działa produkt Hair rituel by Sisley?

Produktem, który zawiera rewolucyjną formułę, jest Hair rituel by Sisley The Creme 230. Jest to nic innego jak specjalistyczny krem przeznaczony do pielęgnacji zniszczonych włosów, który możemy aplikować tuż przed planowaną stylizacją włosów.

Po aktywowaniu ciepłem, krem ten zamienia się w przyczepny mikro-żel, który odbudowuje włosy na dwóch płaszczyznach. Uszkodzone partie włosa zostają skutecznie uzupełnione i uszczelnione, a powstałe złamania są naprawiane. Dzięki temu procesowi regeneracji, włókno włosa staje się lśniące i dzięki wpływowi ciepła aktywującemu produkt, ulega ono kompleksowej regeneracji.

Efekt? Włosy fenomenalnie odbijają światło, są żywsze, odbudowane i odżywione.

 

Hair rituel by Sisley The Creme 230 to świetny produkt także dzięki funkcji ochronnej przed wysoką temperaturą

Formuła jest na tyle wielowymiarowa, że nie tylko po termoaktywacji wpływa na wyjątkowe odżywienie naszych włosów, ale także ogranicza generalny, negatywny wpływ na strukturę włosa, zapewniając tym samym skuteczną ochronę przed skutkami długotrwałego oddziaływania ciepła na włosy.

Aby zadbać w kompleksowy sposób o nasze włosy, należy nałożyć krem na suche lub mokre włosy, na długość lub końcówki. Należy przy tym pamiętać, że produkt aplikujemy zawsze przed użyciem narzędzi do stylizacji takich jak prostownica, suszarka czy lokówka.

Ciekawostką jest, że The Cream 230 możemy stosować także na suche włosy i potraktować jako odżywczą pielęgnację bez spłukiwania.

Podsumowując…

Hair rituel by Sisley The Cream 230 to świetny produkt, który znacząco ogranicza wpływ wysokiej temperatury na nasze włosy, dzięki czemu zachowują one pożądany blask, delikatność i jedwabistą miękkość.

Ponadto, produkt możemy stosować jako kurację odżywczą bez spłukiwania, przez co jest on genialnym sposobem na dodanie naszym włosom witalności.

A czy Wy macie jakiś sprawdzony sposób na niwelowanie wpływu wysokiej temperatury na włosy? Dajcie mi koniecznie znać w komentarzach! :)

Ojej! Brak komentarzy :(

Zostaw komentarz

Twój mail nie zostanie nigdzie opublikowany.