Kuracja przeciwłupieżowa – jak poradzić sobie z uciążliwym problemem łupieżu?

Uciążliwy problem, z którym mierzy się bardzo wiele osób. Są jednak produkty, które mogą znacząco pomóc w pozbyciu się go. Jak sprawdza się kuracja przeciwłupieżowa od Sisley? Zobaczmy!

W 2021 roku marka Sisley postanowiła przyjrzeć się bliżej jakże wstydliwemu problemowi łupieżu, który statystycznie dotyka co drugą osobę na naszej planecie. Stanowi on nie tylko bardzo kłopotliwą na co dzień dolegliwość, ale także często bywa powodem obniżonej pewności siebie i złego samopoczucia, jak również obniżonej samooceny.

Jest to dolegliwość, której zdecydowanie ciężko się pozbyć pomimo licznych prób, dlatego dobranie skutecznego preparatu w przypadku tego schorzenia wydaje się być kluczowe.

Kiedy pojawia się łupież? Objawy łupieżu

Pojawia się on wtedy, kiedy równowaga skóry głowy zostaje znacząco zaburzona. Objawia się on nieestetycznym jej wyglądem: przesuszenia, zaczerwienienia czy łuski, a także może wywoływać dyskomfort poprzez swędzenie czy podrażnienia.

Jakie są przyczyny powstawania łupieżu?

Czynników powodujących pojawianie się łupieżu może być naprawdę wiele. Przede wszystkim, aby nie dopuścić do powstania tej przykrej dolegliwości, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry głowy i włosów. W dużej mierze chodzi o to, aby zapewnić skórze odpowiedni balans pomiędzy korzystnymi a niekorzystnymi bakteriami, które się na niej znajdują.

Balans taki nietrudno jest zaburzyć, czy to poprzez czynniki genetyczne (na które wpływu oczywiście nie mamy), jak i zewnętrzne. A do tych drugich należą choćby: niezrównoważona dieta, zbyt częste mycie włosów, nadmiar sebum, stres, nastawianie włosów na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz wiele innych.

Powoduje to gwałtowne odnawianie się komórek, co objawia się łuszczeniem skóry – łupieżem.

Walka z łupieżem: nauka przychodzi nam z pomocą

Marka Hair Rituel by Sisley postanowiła podjąć wyzwanie, by zmierzyć się z jedną z najbardziej uciążliwych dolegliwości dotyczących pielęgnacji włosów, przychodząc do nas z dwoma produktami:

Hair Rituel by Sisley Soothing Anti-Dandruff Shampoo z ekstraktem z szałwii

Hair Rituel by Sisley Soothing Anti-Dandruff Cure z intensywnym kompleksem przywracającym balans.

Jak zatem prezentuje się kuracja przeciwłupieżowa od Hair Rituel by Sisley?

1. Oczyszczanie skóry głowy

Oczywiście pierwszym krokiem jest dogłębne oczyszczanie skóry głowy, którego możemy dokonać z szamponem Hair Rituel by Sisley. Składniki produktu są starannie dobrane, aby zapewnić maksymalną skuteczność oczyszczania. Znajdziemy tu więc intensywny kompleks z piroktonu olaminy oraz ekstrakt z nasion selera, które przywracają balans.

Szampon zatem genialnie oczyszcza, jednocześnie przywracając wcześniej wspomniany balans skórze głowy poprzez regulację odnowy komórek w celu zahamowania złuszczania.

2. Odżywianie skóry głowy

Po dokładnym oczyszczeniu skalpu nakładamy Hair Rituel by Sisley Anti-Dandruff Ritual. Ten magiczny kosmetyk zawiera alfa-biasbolol naturalnego pochodzenia, który przynosi podrażnionej skórze głowy wyjątkową ulgę i zapobiega uczuciu swędzenia.

Częstotliwość stosowania

Duetu warto używać jako intensywnej kuracji 3 razy w tygodniu przez 3 tygodnie. Aby utrzymać rezultat przez dłuższy okres, warto stosować szampon Anti-Dandruff Shampoo zamiennie z innym dowolnym szamponem marki Hair Rituel by Sisley.

Podsumowując

Hair Rituel by Sisley znowu wyjątkowo zaszokowało mnie jakością produktów. Pomimo, że moja skóra głowy nie ma skłonności do łupieżu, to same produkty rewelacyjnie sprawdzają się w procesie pielęgnacji włosów.

Oczywiście należy pamiętać o tym, że działanie tych produktów jest nie tylko przeciwłupieżowe, a zatem warto skorzystać z nich nawet wtedy, kiedy problem nas nie dotyczy. Zalecam wówczas zastosowanie mniejszych dawek w większych odstępach czasu niż wymienione we wpisie (szczególnie dotyczy to serum), aby zachować pielęgnacyjny efekt stosowania :)

A czy Wy znacie tę kurację od Hair Rituel by Sisley? Dajcie mi koniecznie znać w komentarzu! :)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój mail nie zostanie nigdzie opublikowany.