Laserowa depilacja nóg – wrażenia i efekty po pierwszym zabiegu

Hej Kochani :)

W dzisiejszym wpisie chciałabym powiedzieć trochę więcej na temat laserowej depilacji. Zdecydowałam się przeprowadzić zabieg na chyba najbardziej problematycznej (a już na pewno najbardziej czasochłonnej!) jeśli chodzi o golenie części kobiecego ciała, czyli na nogach. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszam Was do notki! :)

Może więc opowiem jak to było z depilacją u mnie od samego początku. Nad samym zabiegiem zastanawiałam się już od około roku. Naczytałam się przez ten czas bardzo wiele rzeczy odnośnie tej techniki pozbywania się owłosienia z różnych części ciała. Przede wszystkim do rozmyślania o poddaniu się zabiegom skłaniała mnie wygoda takiego rozwiązania. Musimy przecież przyznać, że depilacja nóg co kilka dni bywa naprawdę czasochłonna, a odrastające włoski powodują, że z każdym kolejnym razem odechciewa się nam tego typu bolesnych praktyk. Bolesnych szczególnie wtedy, gdy korzystamy np. z klasycznego depilatora, który jest dość skutecznym rozwiązaniem w kwestii usuwania włosków, jednak powodującym masę nieprzyjemnych doznań podczas depilacji.

Oczywiście istnieją różne metody pozbywania się owłosienia z różnych części ciała, jednak prawdziwie interesującą propozycję stanowiła tutaj jak dla mnie depilacja laserowa, która pozwala osiągnąć dość długotrwały efekt po wykonaniu kilku zabiegów. Początkowo obawiałam się o bezpieczeństwo i skuteczność tego rozwiązania, dlatego też w tym wpisie rozwinę oba te tematy, a także przedstawię jak w moim przypadku wyglądał pierwszy zabieg depilacji laserowej, na przykładzie usługi oferowanej przez Depilacja.pl, na którą się zdecydowałam :)

Depilacja laserowa nóg – przygotowania do zabiegu

Na początek trzeba powiedzieć, że hasło „depilacja laserowa” często utożsamiane jest po prostu z samym wykonaniem usługi. Osoby, które zainteresowane są tego typu metodą pozbycia się owłosienia często myślą, że są skazane tylko i wyłącznie na siebie w kwestii przygotowania do zabiegu, czy postępowania tuż po nim. Otóż nie, jest to bardzo duży błąd! Często osoby te nie są świadome, że przychodząc na zabieg, otrzymają one pełne doradztwo specjalisty, oraz zostaną zbadane pod kątem ewentualnych przeciwwskazań co do wykonania zabiegu depilacji laserowej.

Jest to o tyle ważne, że nie musimy zadręczać się niepotrzebnym zastanawianiem się, czy zabieg będzie dla nas bezpieczny lub czy efekt będzie utrzymywał się długotrwale, albo czy na pewno się w żaden sposób nie uszkodzimy. Nie musimy także przesadnie doczytywać opracowań naukowych oraz dokształcać się w kwestiach przeprowadzania zabiegu – wszelkie materiały dotyczące tego, co wolno a czego nie, otrzymamy bezpośrednio po umówieniu się na konkretny zabieg.

W salonie Depilacja.pl w Lublinie o mój zabieg zadbała przemiła Pani Agnieszka, którą chciałabym również tutaj najmocniej pozdrowić :) Była bardzo pomocna oraz na bieżąco rozwiewała wszystkie moje pytania i wątpliwości, a także zapewniła świetną atmosferę podczas trwania zabiegu, za co z tego miejsca bardzo serdecznie Jej dziękuję! :)

Z ciekawostek mogę tu powiedzieć, że zanim poddamy się depilacji laserowej, nie możemy między innymi:

  • w bliskim odstępie czasu stosować kuracji skórnych z witaminą A lub witaminą C,
  • przyjmować leków światłouczulających (np. dziurawca) – do tygodnia przed zabiegiem,
  • poddawać się zabiegowi po przejściu infekcji skórnych – trzeba odczekać minimum tydzień,
  • stosować zabiegów oczyszczania twarzy, jeśli stosujemy depilację akurat na twarzy.

Te i inne informacje otrzymacie na jakiś czas przed umówieniem zabiegiem, by był on w 100% bezpieczny. Ponadto, otrzymamy także listę przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, z którą także musimy się zapoznać.

Istotną kwestią dla samej możliwości podjęcia się depilacji jest wywiad medyczny, który w moim przypadku przeprowadzany był w formie rozmowy telefonicznej na parę dni przed przeprowadzaniem zabiegu. Jest to o tyle ważne, gdyż na jego podstawie ustalane są predyspozycje do przeprowadzenia depilacji laserowej.

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Gdy już stawimy się do samego wykonania zabiegu, dostaniemy opiekę w postaci wykwalifikowanej specjalistki, która przed wykonaniem zabiegu sprawdzi stan naszej skóry. Ciekawostką jest także fakt, że do zabiegu powinnyśmy zostawić niewydepilowany fragmencik (ok. 1×1 cm) w miejscu, które chcemy poddać depilacji.

Z początku wyspecjalizowana osoba zada nam kilka pytań odnośnie przeprowadzonego wywiadu medycznego, dzięki czemu będzie w stanie upewnić się, że przeprowadzana czynność będzie maksymalnie bezpieczna. Następnym krokiem jest oznaczenie na skórze niedoskonałości, na które należy zwrócić uwagę przy wykonywaniu zabiegu depilacji laserowej nóg.

Po oznaczeniu charakterystycznych miejsc i naniesieniu odpowiednich znaczników przez osobę wykonującą zabieg można przystępować bezpośrednio do samej depilacji.

Przeprowadzana jest ona z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia, którego głowica odpowiada za naświetlanie laserem wybranego miejsca i jest prowadzona przez specjalistkę wykonującą zabieg.

 

Wrażenia z zabiegu – czy depilacja laserem boli?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, o którym opinie są bardzo podzielone, jeśli chodzi o kwestię bólu. Samo odczucie z przeprowadzania tej metody usuwania owłosienia są moim zdaniem dość ciekawe. Nie powiedziałabym, że zabieg sam w sobie był bolesny. Co prawda działanie lasera jest dość wyraźnie odczuwalne na skórze i momentami w niektórych miejscach odczuwałam dyskomfort, jednak nie był on w żaden sposób doskwierający.

Dość ciekawy jest fakt, że sam zabieg depilacji laserowej nóg nie trwa długo. W moim przypadku nie trwało to więcej niż pół godziny, lecz czasu na jego przeprowadzenie zarezerwowane było oczywiście dużo więcej.

Ocena efektów depilacji

Od pierwszego zabiegu minęło u mnie jakieś 2 tygodnie. Dotychczasowo zauważyłam, że włoski zaczynają lekko odrastać, jednak bardzo szybko same wypadają. Na nogach zaczynają tworzyć się powierzchnie, na których włoski już po pierwszym zabiegu nie wyrosły i są one idealnie „czyste”. Z tego powodu mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej :) Należy go jednak powtarzać co jakiś czas, dlatego ja będę uczęszczać na niego w około 3-tygodniowych odstępach. Dla zabiegów wykonywanych na ciele, przerwa między zabiegami wynosi zwykle między 6 a 8 tygodni. Zabiegi na twarz wymagają odstępów 4-tygodniowych.

Pakiet zabiegów jest prowadzony metodą „do skutku”, dlatego też kolejne wizyty umawiane są bezpośrednio podczas trwania zabiegów. Patrząc jednak na efekt działania jednego zabiegu, mam wrażenie że nie będzie potrzeba ich wiele do uzyskania całkowicie satysfakcjonującego efektu :)

A czy Wy także myślałyście o przeprowadzeniu takiego zabiegu? Dajcie koniecznie znać w komentarzach! :)

Sprawdźcie koniecznie także: pomadki Bobbi Brown, korektor i eyeliner Bobbi Brown – test, damski look na co dzień – stylizacja z dresami, paleta do konturowania Smashbox Contour Kit – test.

4 komentarze

Zostaw komentarz

Twój mail nie zostanie nigdzie opublikowany.